Olej lniany PREMIUM „wysokolinolenowy”

Olej ten tłoczony jest z nasion z własnych, kontrolowanych upraw. Jest to odmiana wysokolinolenowa, czyli posiada bardzo wysoką zawartość kwasów Omega 3 – nawet 59,3% ogólnej zawartości kwasów tłuszczowych. Smak ma nieco ostrzejszy niż olej z lnu złocistego.

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Opis

OLEJ LNIANY PREMIUM:

Olej ten tłoczymy dla Ciebie specjalnie na Twoje zamówienie z odmiany nasion najwyższej jakości z polskich kontrolowanych upraw.

Wybierając ten olej :

– zyskujesz jeszcze wyższą zawartość kwasów OMEGA 3 nawet 59,2% ogólnej zawartości tłuszczu

– świeżo wytłoczony olej na zimno oznacza najwyższą zawartość kwasów OMEGA 3

– wspierasz polskich producentów rolnych i sektor przetwórstwa

– wiesz, że surowiec pochodzi z kontrolowanej uprawy o bardzo wysokiej kulturze rolnej co znacząco wpływa na jego jakość

– świeży olej jest smaczny, odmiana ta posiada charakterystyczną goryczkę i aromat, możesz stosować go jako dodatek do dań lub suplementować 1-2 łyżki dziennie przed lub po posiłku

Olej lniany jest szczególnie niestabilnym olejem, dlatego tak ważne jest aby kupować świeżo wytłoczony olej, który wyprodukowano kontrolując temperaturę tłoczenia oraz przechowywano w odpowiednich warunkach.

Nasze oleje tłoczone są na zimno a proces produkcji jest kontrolowany, tak by przebiegał w odpowiednio niskiej temperaturze. W składzie znajduje się wyłącznie 100%oleju z nasion, bez dodatków i konserwantów. Produkujemy kameralnie, lokalnie i z pasją specjalnie dla Ciebie, tak byś mógł/mogła otrzymać zaraz po wytłoczeniu świeży olej wysokiej jakości. Świeży olej cechuje się korzystniejszymi właściwościami prozdrowotnymi i jest bardziej aromatyczny. Przechowuj go w chłodzie i cieniu, stosuj na zimno. Surowe oleje stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej diety.

Można stosować w diecie dr.Budwig

Data przydatności do spożycia:

3 miesiące od daty produkcji, najlepiej spożyć olej w ciągu miesiąca od otwarcia aby zachował najlepsze właściwości.

WARTO JEŚĆ ŚWIEŻY OLEJ ZIMNOTŁOCZONY 

Niefiltrowane oleje mogą posiadać osad na dnie butelki i niejednorodną strukturę.

 

Informacje dodatkowe

Pojemność (ml)

300, 500, 1000